İşleminiz Yapılıyor
Lütfen Bekleyin!

Sık Sorulan Sorular

Sigorta Bilgileri

Avro Urfa, kiralayana ait araçlar, Türkiye'de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı çerçevesinde zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Avro Car Urfa aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları, ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.

Kiracı kullandığı aracın kazaya uğraması ve 3. kişilere zarar vermesi halinde oluşan ve limitleri aşan zararları kendisine sonradan rücu edilse dahi ödemekle yükümlüdür. Kazaya uğrayan kişilerin ve yakınlarının manevi talepleri de kiracı tarafından ayrıca karşılanır.

Avro Urfa zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Hasar Sorumluluk Sigortası - Kasko (CDW)

Avro urfa' dan kiralanan araçların kullanımı sırasında çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir. Hasar sorumluluk sigortası , kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.

FerdiKaza Sigortası (PAI)

Muhtemel kaza anında Euro car urfa aracı içinde bulunan sürücü ve yolcuların ölümü halinde ödenecek tazminatları belirli limitler içerisinde karşılayan sigortadır.

Hırsızlık Sigortası (TP)

Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.

Lastik-Cam-Far Sigortası (TWH)

Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko sigorta kapsamına girmeyen lastik yarılması, cam ve far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir. Tüm sigortaların geçerli olabilmesi için;  Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması, Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması, Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması, Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmaması, Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat içinde AvroUrfa 'ya ulaştırılmış olması, Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması, Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir, aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, Avro Urfa yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.

Kaza anında en kısa sürede  + 90 (414) 315 41 81  nolu Avro Urfa merkez telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.

Km Sınırınız Mevcut mu? Mevcut ise Km sınırı aşıldığında Ücretlendirme nasıl olur

Evet. Orta sınıf araçlarımız için günlük kiralamalarda 300 km, aylık kiralamalarda 4000 km sınırımız mevcuttur. Lüks sınıf araçlarımızda günlük km sınırı 250 , aylık kiralamalarda ise 2500 km ‘dir. Aşım olduğu takdirde km başına orta sınıf araçlarımız için 0,50  kuruş , lüks sınıf araçlarımız için 1 TL ile çarpım yapılmaktadır, fiyatlara KDV dahildir.

Araç kiralama rezervasyonumu iptal edebilir veya değişiklik yapabilir miyim ?

Araç kiralama rezervasyonunuzu en geç 24 saat önceden iptal etmeniz gerekmektedir. Rezervasyonunuzda değişiklik yapmak isterseniz değişikliği 12 saat önceden www.avrourfa.com adresi üzerinden veya ( 0414 ) 315 41 81  numaralı çağrı merkezimizden müşteri temsilcimizle iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Araç kiralamada yaş sınırı ve minimum ehliyet süresi var mıdır?

Sigorta şartları gereği Ekonomik sınıf Araçlarda 21 yaş ve 2 yıllık sürücü belgesi, orta ve üst Araçlarda 25 yaş ve 3 yıllık sürücü belgesi, Premium Araçlarda 28 yaş ve 5 yıllık sürücü belgesi sınırı bulunmaktadır. 

Kiralık Araçlarda HGS/OGS bulunuyor mu?

Evet. Tüm araçlarda HGS/OGS bulunmaktadır. Ücretli geçişler "Kullandığın Kadar Öde" esası ile ücretlendirilir. HGS/OGS için +KDV ve ya ek servis ücreti talep edilebilir.

Araçlar sınırsız km değil mi?

Tüm Günlük Kiralama ofisleri, günlük km limiti uygulamaktadır. Günlük km ‘nun aşılması halinde, kiralama bitiminde km aşım ücreti tahsil edilmektedir.


Peki, Kredi kartı zorunluluğu nereden gelir?

Araç Kiralama işlemlerinde kredi kartı ön provizyon işlemi uygulanmakta olup, kredi kartına belirli miktarda depozito mahiyetinde blokaj konulmaktadır. 

Kredi kartı başkasına ait olsa olur mu?

Araç Kiralama Sözleşmesine imza atacak kişi ile Kredi Kartı sahibinin aynı olması gerekmektedir. Sürücü olacak kişinin kendine ait Kredi Kartı yoksa da, Kredi Kartı sahibinin Sürücü Belgeli olması ve 2.sürücü olması halinde kiralama işlemi gerçekleşebilmektedir.


Ek sürücü için ödeme gerekiyor mu?

Evet. Ek sürücü ücretleri standart ve günlük kiralama bedeli üzerinden hesaplanmaktadır. Araç Kiralama sözleşmesine yazılmamış sürücü sigorta kapsamı dışında kalır.


Ekstra ürünleri (Bebek Koltuğu, nasıl satın alabilirim?

 satın almak rezervasyon işlemi sırasında mümkündür. Sonrasında da rezervasyona ilave edebileceğiniz gibi, ofislerden de satın almak mümkündür. Son dakikaya bırakarak işlemleri uzatmak veya kalmadı yanıtı ile karşılaşmamak için öncesinde satın almak isabetli olacaktır. Ekstra ürünlerin ücretleri sabit ve tüm firmalar için geçerlidir.

Araç Kiralama
Takip Edin